Bayer

https://rdmedya.com/wp-content/uploads/2020/04/bayer-320x120.png

Bayer ile düzenlemiş oldukları Innovation Day programında birlikte çalıştık. Birçok firmanın, katılımcının ve workshop çalışmasının bir araya geldiği bu programda organizasyonun en renkli anlarını canlı ve dinamik bir biçimde anlatmak istedik. Bu çalışma kapsamında öncelikle Bayer yetkilileri ile görüşmeler yaptık ve beklentilerini öğrendik. Bu beklentileri nasıl hayata geçireceğimiz üzerine yaptığımız toplantılar neticesinde kurumda keşif çalışması yaptık ve en iyi görüntü alınabilecek yerleri tespit ettik.

Hazırladığımız filmde Bayer gibi büyük bir kurumun marka gücünü göstermek amacıyla drone çekimleri yaptık ve Bayer binasının geniş açıdan görüntülerini çektik. Akabinde organizasyonun ve etkinlik faaliyetlerinin her adımının çekimini tamamladık. Bu noktada katılımcıların organizasyon ile ne kadar bütünleşebildiklerini göstermemiz ve organizasyona olan aidiyet hissini ön plana çıkarmamız gerekiyordu. Biz de bu sebeple katılımcıların yüzlerine ve aktif oldukları anlara odaklandık. Bunun yanı sıra konuşmacıların ve sergi alanlarının da etkili bir şekilde anlatılmasını sağladık.

Özellikle sergi alanında katılımcı deneyimlerini göstermek, organizasyonun canlılığını ifade etmek açısından önemliydi. Birçok açıdan birkaç kamera ile yaptığımız bu çekimler neticesinde kurguda en can alıcı kısımları kullanmaya özen gösterdik. Seçtiğimiz müzik ile görüntü akışının senkron tutturması açısından ekstra bir çalışma yaparak filmin dinamik olmasını sağladık. Çekimler devam ederken aynı zamanda fotoğraf çekimleri de yaparak ekstra bir hizmet servis ettik ve re-touch işlemlerinin ardından kuruma bu fotoğrafları da teslim ettik. Filmi hazırlarken herhangi sistematik bir kronoloji takip etmedik.

Bizim için burada temel referans noktası müzikle uyum içinde olması ve filmin hikayesinin doğru parçalarla anlatılmasıydı. Yaklaşık 135 dakikalık çekimin ardından kurguda bir dakikalık bir film elde ettik ve sosyal medya platformlarında bu filmin kullanılması için Bayer’e destek olduk. Innovation Day, Bayer için oldukça önem arz eden bir organizasyondu ve biz de ajans olarak bu çalışmaya ayrı bir hassasiyet gösterdik. Aktüel çekimlerde az ışık ve düşük diyafram değerleri ile çalışmak her ne kadar bizi zorlasa da ortaya çıkan iş her iki taraf için de tatmin edici oldu.

Tanıtım Filmi

Bize Ulaşabilirsiniz
Vema Park Tuzla C Blok Kat:5 Daire:131
Sosyal Medya
Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.
Bize Ulaşabilirsiniz
Vema Park Tuzla C Blok Kat:5 Daire:131
Sosyal Medya
Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Tüm hakları Reflection Design Medya tarafından saklıdır.