Alp Baltalı

https://rdmedya.com/wp-content/uploads/2020/04/alpbaltali.png

Milli yelken sporcusu olan Alp Baltalı ile onun Türkiye’de çok da yaygın olmayan bir çalışma yapmak istemesi vesilesiyle bir araya geldik. Yelken sporuna Türkiye’de gösterilen ilginin ve yatırımın az olması ve Alp’in bu spora tutkuyla bağlı olup sponsorluk desteği için çalışmasının son halkasında bizler bu çalışmaya dahil olduk.

Profesyonel fotoğraf çekimi, katalog ve web sayfası çalışmalarını bütünleyen bir çalışma yapmamız gerekiyordu. Bu noktada Alp’e Türkiye’de fazla kişinin yapmadığı bir kişisel tanıtım filmi çektik. Uzun süren görüşmelerimizin ardından filmin süresi, mekanları, kurgusu, müziği ve sanat yönetimi üzerine fikir birliğine vardık.

Bizim için önemli olan bu sporun ne kadar zor olduğu ve hangi şartlarda yapıldığını vurgulamaktı.

Bu tarz çalışmaların genellikle havadan görüntülenerek çekildiğini gördük ancak bu yapılması en kolay olan yoldu. Drone çekimlerini olabildiğince minimalize ederek Alp’in kasları ve sporu yaparken yüzünde oluşan ifadeleri anlatmaya çalıştık. Her şeyden önemlisi yelken sporu oldukça mekanik olmasına rağmen içerisinde dramatize edilebilecek unsurların olduğunu anlatıp buraya dikkat çekmek istedik. Çekimleri şubat ayında 0 derecede ve çok soğuk bir havada gerçekleştirdik.

İki adet botun üzerinde üç kamera, GoPro ve drone ile gerçekleştirdiğimiz çekimler sonucunda iki farklı film ortaya koyduk.

Uzun olan filmi yazılar ile destekleyerek bu yazıları Adobe After Effects’te objelerin üzerine ekledik.

Kısa olan filmi ise daha hızlı ve sosyal medyada yayınlanacak şekilde tasarladık.

Tanıtım Filmleri

Bize Ulaşabilirsiniz
Vema Park Tuzla C Blok Kat:5 Daire:131
Sosyal Medya
Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.
Bize Ulaşabilirsiniz
Vema Park Tuzla C Blok Kat:5 Daire:131
Sosyal Medya
Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Tüm hakları Reflection Design Medya tarafından saklıdır.