Dijital Pazarlama

Sosyal medya ve Google reklamlarınızdan maksimum performansı almanızı sağlıyoruz.

Pazar, sektör, rakip araştırmaları ve sizin ihtiyaçlarınıza özel hazırladığımız strateji doğrultusunda markanıza en uygun medya planlama ve satın alma hizmetlerini sunuyor, en doğru hedef kitleye, en doğru mecralarda ulaşmanıza odaklanıyoruz. Sabit yayınlar ile ana akım veya belirli konularda yayın yapan mecralarda marka bilinirliğinizi ve/veya elde ettiğiniz dönüşleri maksimuma çıkartma amacıyla akıllı kampanyalar planlıyoruz. Markanıza üst düzey tanınırlık, prestij ve değer katacak tüm mecralarda,  en doğru reklam formatlarını sizin için en uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla satın alıyoruz.

Sadece performans pazarlama kanallarında değil, bir çok bağımsız mecra özelinde sunduğumuz kitle hedefleme fırsatlarını duymadan kampanyalarınızı başlatmayın. Kendi mecralarının kullanıcı datasını kategorize edip çeşitli sektörler, ilgi alanları, içerik alışkanlıklarına göre anlamlandıran iş ortağı yayıncılarımızla yaptığımız özel anlaşmalar ve entegrasyonlarla sizi hedeflerinize en doğru şekilde, uygun fiyatlarla taşıyacak akıllı medya satın almaları gerçekleştiriyoruz. Dijital pazarlamada sizin için en ideal çözümleri üretiyoruz.

Dijital pazarlamada uzman desteği alın

Google ve sosyal medyada sektörünüzle ilgilenen hedef kitleyi sizin için tespit ediyor ve reklam maliyetlerinizi en düşük seviyede tutarak kitlenize markanızı sürekli hatırlatıyoruz. Satış rakamlarınızı yükseltmek için tüm içeriklerinizi optimize ediyoruz ve sizin adınıza bu platformları yönetiyoruz.
https://rdmedya.com/wp-content/uploads/2020/04/dijital-marketing-rd-medya.png

Medya planlamanızı sizin için hazırlıyoruz

Medya planlama; markaların geliştirmiş oldukları pazarlama ve iletişim kampanyalarını hedef kitlelerine hangi mecra üzerinden, ne zaman ve nasıl duyuracaklarının planlanmasına verilen genel isimdir. Markanın sunmuş olduğu brief doğrultusunda ulaşılmak istenen hedef kitleye yönelik stratejiler uygun siteler, mecralar ve yayın modelleri seçilerek belirlenir. Bir medya planlamasında öncelik pazarlama ve reklamdır. Hedeflenen amaçlara ulaşmak için, medyanın bizlere nasıl yararlı olacağını belirlemek, planlamanın sağlıklı yürütülebilmesi için gerekli unsurlardandır. Medya planlama bir reklam kampanyasının ne zaman ve nerede kullanılması gerektiğini belirleyen çalışmalardan oluşur.

Medya planlaması yaparken, dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Öncelik, verilmesi beklenen mesajların doğru seçilmesi ve hedef kitlenin belirlenmesidir. Bir markayla ilgili en çok reklam mesajını, en doğru tüketiciye, en ekonomik bütçe ile ulaştırmayı hedefler. Medya planlaması, bir ürünün veya hizmetin pazarlamasını etkili kılan araçların başında gelir ve bir reklamın doğru iletişim araçları kullanılarak hedef kitleye en etkili biçimde ulaşmasını sağlar.

Medya planlama yapılırken öncelikle reklamı yapılacak ürün veya hizmet hakkında araştırma yapılarak kapsamlı bilgi edinilir. Daha sonra hedef tüketici kitle belirlenir ve bu kitlenin özellikleri tespit edilir. Tüketici hedef kitle sosyolojik ve psikolojik açıdan iyi analiz edilmelidir. Hedef kitle ve ürün veya hizmet arasındaki ilişki ve hedef kitlenin özelliklerinin iyi belirlenmesi reklam kampanyasının başarıya ulaşması açısından kritiktir. Günümüzün dijital dünyasında birçok sektör gibi reklamcılıkta da dijitale düşen pay günden güne artmaktadır. Ancak,  geleneksel mecralar da bir şekilde varlıklarını evrilerek sürdürmektedir. Bu noktada mesajın 360 derece yayılması için televizyon, gazete gibi konvansiyonel reklamcılık mecraları da kampanyanızın büyüklüğüne ve kapsamına göre önemini sürdürmektedir.

Tüm bunların yanında Instagram, Youtube, Facebook, Twitter gibi sosyal ağların kullanıcı sayısı ve kullanımı artmakta ve bu mecralar geleneksel mecraların sunabileceğinden çok daha fazla hedefleme imkanı, deneyim ve çeşitlilik sunmaktadır. Her halükarda medya planlama ve  satın alma yapılırken, markanızın mesajını iletebileceğiniz tüm kanalları ve dinamiklerine göre tek tek ele almanız gerekir.

Sosyal medya reklamları ile pazarlama performansınızı artırıyoruz

Dünyanın en popüler video platformu Youtube, sunduğu reklam modelleri ile markanızın doğru hedef kitleye ulaşmasını, etkilemesini ve size sunduğu farklı araçlar ile de kompleks mesajlarınızı kolayca aktarmanızı sağlar. YouTube reklamcılığı,  ciddi uzmanlık gerektiren alt başlıklardan biridir.

Facebook, Instagram, Twitter ve Linkedin gibi sosyal ağların hedefleme ve raporlama ile ilgili sunduğu eşsiz fırsatları gelin birlikte değerlendirelim! Dijital pazarlama için bu platformları en optimize şekilde sizin adınıza yönetelim. Stratejileriniz doğrultusunda anlamlı lokasyonlarda ve bütçenize uygun şekilde sosyal medya kampanyalarınızı birlikte yönetip, sizler için optimize edip raporlayalım.

Bize Ulaşabilirsiniz
Vema Park Tuzla C Blok Kat:5 Daire:131
Sosyal Medya
Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.
Bize Ulaşabilirsiniz
Vema Park Tuzla C Blok Kat:5 Daire:131
Sosyal Medya
Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Tüm hakları Reflection Design Medya tarafından saklıdır.