Makers Türkiye

https://rdmedya.com/wp-content/uploads/2020/04/Makers-Türkiye-Logo2-160x160.png

Genç yaşlı demeden herkesin üretebileceği argümanı ile yola çıkan Makers Türkiye ile daha fazla kişiye ulaşmaları için yaptıkları organizasyonların tanıtılması amacıyla bir araya geldik. Türkiye’nin birçok yerinde geniş bir üye sayısına sahip olan kuruluşun tanıtım filmlerini hazırlamak için kurmaca bir senaryodan ziyade etkinliğin yapıldığı gerçek ortamda çekim yapmayı uygun gördük. Bu sayede insanların verdiği reaksiyonları daha doğal bir perspektifte sunma şansına sahip olabileceğimizi düşündük. İstanbul Maltepe Park AVM’de yaklaşık dokuz saat süren etkinlik boyunca çeşitli görüntüler aldık. Özellikle çocukların ilgisinin büyük olduğunu gördüğümüz etkinlik süreci boyunca yaptığımız çekimleri spontan bir şekilde dizayn ettik. Bizim için önemli olan ilginin gerçekçiliğinin altını çizmekti. Bu amaçla hazırlayacağımız iki filmin senaryosunu da oluşturma imkanımız oldu. Bizim için de oldukça deneysel bir çalışma olan bu iki tanıtım filminin birini sosyal medyada yayınlamak üzere bir diğerini ise kuruluşun sunumlarında göstermeleri için kurguladık.

Dünyanın üretimle daha güzel bir yer haline gelebileceği vurgusu hem bizim hem de kuruluş için oldukça önemliydi. Özel efektleri neredeyse hiç kullanmadan görüntüleri; dinamik bir müzik ve üslupla, vurucu ve etkileyici cümlelerle bütünledik. Filmlerde özellikle sarı renkleri kullanmayı tercih ettik. Kalabalığın ve etkileşimin sembolü olabilecek sıcak bir renk olduğu fikriyle “sarı” filtre uyguladık. Her iki film de amacına ulaşan etkileyici, sürükleyici ve dikkat çekici bir tasarımla izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Bu çalışma ile birlikte Makers Türkiye ile çözüm ortaklığımız da başlamış oldu. Makers Türkiye’nin düzenlediği tüm eğitimlerin ve organizasyonların video içeriklerini hazırlayan ajansımız, birlikte çalışılan kurumun hassasiyetlerini ve yapısını göz önünde bulundurarak çalışmalarına devam etti. Dijital ve kurumsal eğitimde Türkiye’nin en büyük kurumu olan Makers Türkiye’nin çalışmalarını ürettiğimiz içeriklerle anlatmaya devam ettik ve birlikte çalışmaya da devam ediyoruz. Aynı zamanda Makers Türkiye’nin kurumsal video marka içeriklerini de yürüterek kurumun medya ayağında kendilerine destek oluyoruz.

Eğitmen Eğitimi projesinde geniş kitlelere eğitim veren kurumun içeriklerinde de benzer teknikler uyguladık ve ‘Dam’da gerçekleşen organizasyonu en canlı şekliyle anlattık. Yaptığımız röportaj çalışmaları ile de katılımcı deneyimlerini anlatarak projenin hedef kitleye en doğru şekilde anlatılmasını sağladık. Makers Türkiye’nin Migros, Brisa, ING Bank gibi büyük kurumlarla yaptığı ortak çalışmalarda da video içerik üreticisi olarak yolumuza devam ediyoruz. Bu çalışmalar vesilesiyle kurduğumuz iş ortaklığında başarılı sonuçlar alarak workshop ve festival organizasyonlarının çekimi noktasında Türkiye’de en başarılı ajanslardan biri olduğumuzu da kanıtlamış olduk.

Video İçerikler

Bize Ulaşabilirsiniz
Vema Park Tuzla C Blok Kat:5 Daire:131
Sosyal Medya
Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.
Bize Ulaşabilirsiniz
Vema Park Tuzla C Blok Kat:5 Daire:131
Sosyal Medya
Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Tüm hakları Reflection Design Medya tarafından saklıdır.